розвиток відновлюваних джерел енергії

У Мінекоенерго проведено робочу зустріч з інвесторами щодо обговорення перспектив сталого розвитку відновлюваної енергетики в Україні.

Під час зустрічі представники асоціацій та підприємств відновлюваної енергетики, бізнес-асоціацій, міжнародних фінансових установ обговорили питання подальшого співробітництва у сфері відновлюваних джерел енергії, розвитку сектору ВДЕ та енергоефективності. Ішлося, зокрема, про виконання зобов’язань України щодо підтримки ВДЕ та впровадження оптимальних моделей підтримки з урахуванням міжнародного досвіду, а також запровадження вуглецевого збору для енергоефективності в промисловості.

Пропозиції та відповідні розрахунки надали Агентство з міжнародного розвитку США (USAID), Держенергоефективності, ЄБРР та інші. Представники USAID, зокрема, розкрили застосування оптимальних інструментів в умовах нового ринку електричної енергії.

Держенергоефективності надало інформацію щодо застосування вуглецевого податку, що стало дієвим інструментом політики енергоефективності та екологічної політики у багатьох країнах світу. Встановлення високих ставок вуглецевого податку стало стимулювало підприємства впроваджувати енергоефективні заходи та проекти ВДЕ.

Зокрема, проведено дослідження досвіду 18 країн світу (зокрема Данії, Фінляндії, Франції, Великобританії та інших), де з 1990-х років успішно діє система вуглецевого оподаткування і працює система цільового використання коштів (добровільні угоди між підприємствами і державними установами про скорочення споживання палива).

Напрацьовані розрахунки та пропозиції щодо вдосконалення співпраці у сфері ВДЕ та енергоефективності будуть надані до Мінекоенерго для подальшого планування роботи.